Randevu: 0533 721 00 99

Arnavutköy Mah. Eğlence Sk. No: 10 Beşiktaş/İstanbul

Pazartesi -Cuma: 08:00 - 19:00 Cumartesi: 08:00-12:00

+ Online diyet seçenekleriyle

Bir Mucize Zayıflatıcı Yalanı daha: Teff Tohumu Çayı

Teff Tohumu – Teff Tohumu Çayı

Teff tohumu, besin değeri bakımından oldukça yüksek bir tohum çeşididir. Aynı zamanda en besleyici alternatif tahıllardan biridir. Kalsiyum, lif, protein ve antioksidanları içerir. Ayrıca yüksek oranda fosfor, demir, bakır, alüminyum, baryum içerdiği için zengin bir mineral deposudur. Antioksidan içeriği sayesinde kansere karşı koruyucudur. Teff tohumu, buğday tahılı ile kıyasladığımızda besin değeri açısından daha yüksektir ve gluten olmadığı için sindirilmesi daha kolaydır. Ayrıca glutensiz olmasından ötürü, çölyak hastaları veya gluten intoleransı olanlar tarafından da tüketilmektedir. Yapılan araştırmalara göre teff unu buğday unundan daha çok demir içermektedir. İçerdiği kompleks karbonhidratlar sayesimde kana çok çabuk karışmaz ve böylece kan şekerini dengeler. Kan şekerini düzenleyici etkisi olduğu için, şeker hastaları için insulin dengeleyici görevi görür

 Teff tohumlu çayın içerisinde 20 adet bitki –teff tohumu, biberiye, funda, bamya çiçeği, sandaloz sakız bitkisi, yeşil kahve ekstratı, kitre zamkı, mate yaprağı, tarçın, kuşburnu, kinoa tohumu, chia tohumu, yeşil çay, kiraz sapı, limon otu, lepidyum, açai bitkisi, barut ağacı kabuğu, aspir tohumu- bulunmaktadır.  Teff tohumlu çay içerisinde bulunan faydalı ve ödem attırıcı bitkiler sayesinde vücuttan toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Aynı zamanda metabolizmayı ve yağ yakımını hızlandırarak vücudunuzda bulunan fazla yağın dışarıya atılmasını sağlamaktadır, daha hızlı kilo vermenize yardımcı olur.

Teff tohumu aminoasitleri bakımından diğer tahıllara oranla daha zengin bir içeriğe sahiptir. 100 gramında 8 gram lif bulundurur bu da bağırsak hareketlerini düzenleyerek sindirim sisteminizin daha rahat ve sağlıklı işlemesine yardımcı olur. Ayrıca yüksek lifli diyetlerin birçok hastalığı, kolon kanserini, koroner kalp hastalıklarını ve diyabeti önlediğine dair araştırma sonuçları vardır. Ayrıca içerisindeki kalsiyum miktarı da son derece yüksek olduğu için -nerdeyse süt ile aynı-  kemik sağlığını destekler. Ayrıca önemli ölçüde magnezyum, fosfor, demir, tiamin ve C vitamini içermektedir.

Şuan da 100 de 100 zayıflatma etkisi olduğu söylenildiği halde, hiçbir zayıflama ürünü tek başına %100 kilo verdiremez. Teff tohumlu çay mevcut programınızda süreci hızlandırarak daha hızlı bir şekilde kilo kaybını sağlar yani diyet yapılmadığı ve beslenme düzenlenmediği sürece zayıflamaya yardımcı olmayacaktır. Teff tohumlu çay tek başına zayıflamaya yardımcı olmaz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are makred *